Moderator: Redaktörer
PekkaJohansson skrev:Jorå, jag förstår att hanteringen kostar. Men jag har aldrig förstått varför varje motståndsvärde ska ha en egen påse och en egen etikett...
Pekka
Morello skrev:Man bör tänka på att det kostar ELFA följande att sälja ett motstånt:
1. Påse
2. Etikett
3. Någon ska gå in på lagret och hämta ett mostånd samt lägga det i påsen och sätta på etiketten.
Sett ur det perspektivet är 3 kr inte speciellt dyrt. Jag köper aldrig mindre än 10 st motstånd och då kostar dom 1 kr/st.
peranders skrev:Pekka, du ska veta att du ska vara glad som får handla hos ELFA. ELFA tjänar inte ett skit
på privatkunder, att sälja motstånd ett och ett.
Användare som besöker denna kategori: Inga registrerade användare och 26 gäster